Domov    O Dube    Profily    Kontakt dubers na youtube dubers na facebooku

Scientist

Scientist alebo Hopetown Brown narodený v Kingstone na Jamajke bol podporovaný King Tubby-m.

K elektronike sa dostal cez svojho otca ktorý pracoval ako televízny a rozhlasový technik. Začal budovať vlastný zosilňovač a chcel kúpiť transformátori od Tubby's Dromily Road štúdia, a zároveň chcel dostať šancu od King Tubby-ho na mixovanie. Bol prijatý ako asistent a ako mixér, začal pracovať v polovici roku 1970. Dostal šancu po Prince Jammym a tak nahral prvý hit s Barrington Levy-m s názvom Collie Weed.

Jeho meno vzniklo z vtipu medzi Tubbym a Bunny Lee-m kedže Brown myslel dopredu, mal dobré nápady a bol technický zdatný tak Tubby povedal: "Damn, this little boy must be a scientist" čo v preklade znamená "Sakra, ten malý chlapec musí byť Scientist" (vedec). Opustil King Tubby-ho štúdio na konci roku 1970 a stal sa hlavným inžinierom pre Channel One Studio kde mu umožnili pracovať na 16 stopovým mixážnom pulte zatiaľ čo u Tubby-ho len na 4 stopovým.

Medzi najlepších sa dostal na začiatku 80. rokov a produkoval množstvo albumov. Bol obľúbený inžinier Henry "Junjo" Lawes-a pre koho zmixoval niekoľko albumov s Roots Radics, veľa z nich bolo založených na pesničkách Barrington Levy-ho. Taktiež robil veľa práce pre Linval Thompson a Jah Thomas. V roku 1982 opustil Channel One pre prácu v Tuff Gong štúdiu ako druhý inžinier. Následne v roku 1985 emigroval do Washingtonu znovu do práce v štúdiu ako zvukový technik.

Spravil sériu albumov na začiatku roku 1980. Scientist na súde žaloval Greensleeves pretože predávali albumy s titulmi od Scientist ako Space Invaders, Pac-Men a Vampires bez jeho súhlasu. 5 z jeho piesni boli taktiež použité v hre Grand Theft Auto 3 a Scientist povedal že tieto skladby sa tam dostali bez jeho súhlasu.

Zdroje
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat