Domov    O Dube    Profily    Kontakt dubers na youtube dubers na facebooku

Prince Jammy

Takisto známy aj ako King Jammy. Vlastným menom Lloyd James. Narodil sa na Jamajke v Montego Bay. Je dub skladateľ a hudobný producent. Svoju dub kariéru začal ako dub master v nahrávacom štúdiu King Tubby-ho. Jeho dub je známy čistými zvukmi a efektami.

Po zarobení peňazí zo stavebníctva a opravy elektrických zariadení v dome jeho matky vo Waterhouse v rokoch 1960, si založil vlastný zvukový systém. Taktiež staval zariadenia pre miestne zariadenia. Po odchode z Jamajky do Kanady za prácou v roku 1970, sa vrátil o 6 rokov neskôr a založil si vlastné štúdio doma v jeho dome vo Waterhouse. Keď Phillip Smart odišiel od spolupráce s King Tubby-m Jammy ho nahradil a tak sa dostal ku spolupráci s Bunny Lee a Yabby You.

V rokoch sedemdesiatych začal vydávať jeho vlastné produkcie vrátane debutového albumu od Black Uhuru v roku 1977. V roku 1980 sa stal jedným z najvplyvnejších producentov hudby dancehall. Jeho najväčší hit vznikol v roku 1985 s názvom Under Me Sleng Teng ktorý nahral spolu s Wayne Smith. Jammyho produkcia a zvukový systém dominoval v Reggae hudbe medzi rokmi 1980 až 1990. Ďalej pokračuje ako producent, pracuje s dnešnými Jamajskými top umelcami ako napríklad Sizzla.

Zdroje
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat