Domov    O Dube    Profily    Kontakt dubers na youtube dubers na facebooku

Errol Thompson

(29. December 1948 - 13. November 2004)

Errol Thompson taktiež známy ako ET bol hudobný producent, zvukový inžinier a jeden z prvých štúdiových inžinierov ktorý sa podieľali na rozvíjaní DUB hudby. Producent Joe Gibbs bol jeho kolegom a spolu boli známy ako Mighty Two čo v preklade znamená “dvaja mocný”.

V roku 1970 pracoval ako inžinier v Randy štúdiu 17 na Jamajke v hlavnom meste Kingston. Pracoval na prvom reggae albume bez vokálov (Derrick Harriott a the Crystalites' The Undertaker).

Thompson produkoval skladby od umelcov ako Bob Marley, Augustus Pablo, The Abyssinians, Big Youth, Prince Far I, Culture, Dennis Brown, Yellowman, Frankie Paul a Burning Spear. Taktiež pracoval s Clive Chin. Okrem toho produkoval prácu I-Roya, Cornella Campbella, Freddie McGregora a Barrington Levyho.

Jeho posledný projekt bol hlavným úspechom Hard Time Riddim produkovaný so Stephenom Gibbsonom, synom Joe Gibbsona. Táto práca bola silná kvôli jeho vplyvu v tej dobe, hudbou sa mu podarilo obnoviť žáner Dancehall. Album obsahuje spoluprácu s mnohými kľúčovými reggae umelcami svojej doby ako sú Capleton, I Wayne, Richie Spice, Chuck Fenda, a Luciano (spevák).

Neskôr sa Errol Thompson vzdialil od hudobného priemyslu a pôsobil ako manažér supermarketu v North Parade v centre mesta Kingston. Thompson zomrel 13. Novembra roku 2004 ako 55 ročný.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat